Jakie rodzaje karmideł wybrać dla brojlerów?
Indesigncreative.pl
Istnieje wiele procesów obróbki blachy, a do każdego z nich potrzebne są odmienne rodzaje maszyn i narzędzi. Nowoczesna walcarka pozwala w precyzyjny sposób uzyskać cechy materiału takie jak: płaskość, zaokrąglenie czy cieniowanie. To niezawodne i wytrzymałe urządzenie jest ważnym narzędziem pracy w wielu zakładach produkcyjnych i warsztatach. Jak wybrać odpowiednią, dobrą jakościowo walcarkę do blachy?
Walcarki to maszyny o prostym, wydajnym i skutecznym działaniu. Służą do nadania materiałom różnych kształtów takich jak stożek lub elipsa, uginania i zwijania arkuszy blachy. Stosuje się je między innymi przy produkcji elementów takich jak rury, pojemniki czy różnego rodzaju profile. Urządzenia obsługuje się w bardzo intuicyjny i bezpieczny sposób, co w znacznym stopniu minimalizuje powstawanie awarii i wypadków przy pracy. Projektowane są w taki sposób, że potrafią z dużą dokładnością powielać raz wykonany produkt. Systemy sterowania zamontowane w niektórych walcarkach pozwalają na automatyzację produkcji i zaoszczędzenie cennego czasu pracowników.
Przy wyborze walcarki do blachy warto skonsultować się z kompetentnym sprzedawcą. Należy też odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.
W sprzedaży dostępne są modele walcarek pracujące na zimno, na ciepło, specjalnie przystosowane do prostowania, produkcji rur, kształtowników itd. Przed zakupem warto zapoznać się więc ze szczegółową specyfiką urządzenia. Dla niewielkich zakładów i warsztatów najlepsze będzie praktyczne urządzenie mechaniczne takie jak walcarka 3-rolkowa do blachy Akyapark z serii AS. Jej mocna konstrukcja, hartowane, szlifowane i ustawiane ręcznie rolki oraz najwyższej klasy silnik z hamulcem zapewniają wysoką precyzję, efektywność i wygodę pracy. Do efektywnej pracy w parkach maszynowych w dużych przedsiębiorstwach przyda się z kolei silniejsze i bardziej wydajne urządzenie napędzane hudraulicznie.
Do obróbki cieńszych blach świetnie sprawdzi się elektromechaniczna walcarka trójrolkowa. W przypadku konieczności użycia większej mocy przy pracy nad blachą o dużej średnicy, najlepszym wyborem będzie hydrauliczna maszyna z trzema lub czterema rolkami. Przykładem może być hydrauliczna walcarka Akyapak z serii AHV o zmiennej geometrii. Duża moc oraz liczne możliwości konfiguracji sprawiają, że urządzenie jest bardzo wszechstronne.
Proces produkcji musi być starannie przemyślany, a dobrane na jego potrzeby urządzenia doskonale do siebie dopasowane. Właściwy rodzaj walcarki zależy od wszystkich procesów, jakim poddawana jest blacha w danym zakładzie.
Staranne określenie potrzeb i specyfiki pracy w danym zakładzie pozwoli na odpowiednie dobranie walcarki do jego indywidualnych potrzeb. Przed zakupem maszyny warto skonsultować się ze sprzedawcą i przetestować urządzenie u producenta, aby mieć pewność, że spełniać będzie ona nasze oczekiwania.