Koniec roku to czas wzmożonych przygotowań do świąt. Oprócz domowych zakupów spożywczych, choinki i ozdób głównym wydatkiem są prezenty. Coraz częściej obdarowujemy się również w pracy. Warto podtrzymywać ten zwyczaj, ponieważ świąteczna atmosfera sprzyja zażegnaniu konfliktów oraz zwiększeniu efektywności pracy. Zanim zorganizujemy świąteczne spotkanie warto pomyśleć jak ma ono wyglądać oraz co podarować pracownikom jako upominek.

Gdzie kupić upominki świąteczne

Wybór oferty świątecznej jest bardzo bogaty. Jeżeli szukamy większej ilości tych samych lub podobnych gadżetów, warto pomyśleć o zakupie w hurtowni internetowej. Ich oferta z pewnością przekona atrakcyjnymi cenami, które będą sporo niższe niż w przypadku zakupu upominków w tradycyjnym sklepie. Dodatkowo szeroki asortyment produktów sprawi, że możemy dokonać wyboru z naprawdę wielu artykułów. Możliwość zamówienia przez internet i złożenia oferty online sprawi, że zaoszczędzimy sporo czasu i kosztów dojazdu do sklepu.

Pomysły na upominek dla pracowników

W zależności od charakteru i miejsca pracy wybór prezentu świątecznego może być naprawdę różny. Zazwyczaj są to drobne upominki, nie przekraczające kilkudziesięciu złotych. Choć sprawdzonym pomysłem zawsze będą świąteczne słodycze, warto pomyśleć dodatkowo o upominku, który niejako będzie związany z naszą pracą, lub chociażby stanowić będzie pamiątkę na dłuższy czas. Starajmy unikać się prezentowania alkoholu, żywności lub produktów przeznaczonych typowo dla jednej kategorii osób (np. gadżety do samochodu, kiedy wiemy że nie wszyscy pracownicy są zmotoryzowani).

Książki, pióra i artykuły piśmiennicze

Dla pracowników biurowych lub innych zatrudnionych do pracy przy komputerze lub nad tekstem, dobrym pomysłem może być zestaw długopisów. Bardzo ciekawym pomysłem będzie także brulion, notatnik lub kalendarz na kolejny rok. Można do nich dołączyć kartkę z opisem i życzeniami lub właśnie grawer umieszczony na produkcie lub opakowaniu.

Prezenty z humorem

Jeżeli wśród współpracowników panuje przyjazna i luźna atmosfera warto zdecydować się na zabawne gadżety. Należy jednak zachować granice dobrego smaku i nie urazić nikogo zbyt prześmiewczym upominkiem. Jeżeli chcemy wybrać żartobliwy prezent, wybierzmy na przykład kubek do kawy lub herbaty z wesołym napisem, dopasowanym do stanowiska lub lekko określający danego pracownika. Innym pomysłem są fikuśne skarpetki albo breloki do kluczy. Spersonalizowane prezenty cieszą się szczególnym powodzeniem ­– wówczas pracownik ma poczucie, że przy jego wyborze myślano bezpośrednio o obdarowanej osobie.

Pamiętaj o świątecznym motywie

Obojętnie na co ostatecznie zdecydujemy warto pamiętać przy wyborze upominków o motywach świątecznych. W sprzedaży dostaniemy na przykład porcelanowe Mikołaje lub skarpety świąteczne na słodkości. Nawet przy wyborze kalendarzy lub podstawki pod kubek warto zdecydować się na świąteczne motywy. Wówczas prezenty symbolizują okazję, którą celebrujemy i dopasują się tematycznie do okoliczności.

Kiedy wręczyć upominki?

Dobrym pomysłem jest przekazanie prezentów wszystkim pracownikom razem, najlepiej na wspólnym spotkaniu. Warto by robiła to osoba na wyższym, na przykład kierowniczym stanowisku. Wówczas pracownicy poczują rangę spotkania i odczują ich wyróżnienie. Jeśli chcemy zorganizować profesjonalne spotkanie, pamiętajmy, by odpowiednio wcześniej zamówić nasze prezenty i zostawić sobie czas na ich spakowanie oraz wręczenie. Jeżeli zostało nam kilka dni, nie powinno być to większym problemem, bowiem większość dużych hurtowni internetowych stara się zrealizować nasze zamówienia błyskawicznie.

Inspirowane: Maxx10group.pl – sprzedaż stocków magazynowych