Nie da się zaprzeczyć faktowi, że rozwój technologii wpływa dosyć mocno na nasze życie. Rozpowszechnianie się internetu oraz urządzeń mobilnych sprawiło, że w zasadzie w każdej chwili możemy połączyć się z siecią, uzyskać dostęp do masy informacji czy też tworzyć własne treści. Jest to bardzo duże udogodnienie, pozwalające na lepsze funkcjonowanie w otaczającym nas świecie.

Niestety nie zawsze umiemy z tego dobrze korzystać. Często podawanym przykładem są social media. Jest to coś dobrego, że możemy pozostawać z sobą w stałym kontakcie i dzielić się ze światem własnymi przemyśleniami. Kiedy jednak wymyka się to spod kontroli, powstają pytania czy przypadkiem nie stajemy się więźniami social media.

Dzisiejsze społeczeństwo w internecie

O social media zostało już bardzo dużo powiedziane. Coraz bardziej rośnie świadomość, że przynoszą one bardzo dużo korzyści, ale i także dużo zagrożeń. Dobrze jest być tego świadomym. W każdym razie, kiedy social media dopiero się rodziły, każdy entuzjastycznie podchodził do działalności w nich. Sprawiało to, że tak naprawdę powoli zaczęliśmy się do nich przyzwyczajać. Następnie stały się po prostu elementem życia.

Odkąd coraz więcej ludzi spędzało coraz więcej czasu patrząc w ekran swojego telefonu, zaczęły się pojawiać głosy krytyki. Otworzyły one oczy wielu osobom. Okazuje się bowiem, że to co ma łączyć i sprawiać, że efektywniej spędzimy nasz czas, tak naprawdę dzieli i prowadzi do marnowania wolnych chwil.

Umiarkowanie kluczem do sukcesu?

Tak naprawdę bez social media prawie nie da się dzisiaj żyć. Wiedzą to chociażby studenci, którzy większość informacji o swoim toku studiów czerpią z grup informacyjnych na portalach społecznościowych. Dobrze jest jednak ograniczać swoją aktywność do podstawowych czynności.

Najlepiej liczyć sobie czas spędzony w social media. Otwiera to oczy na to jak dużo czasu jest po prostu marnowanego. Dobrze jest mieć tego chociaż zręby świadomości. Odpowiednie korzystanie z możliwości to klucz do sukcesu. Człowiek o wiele lepiej się wtedy czuje.