Makijaż jest doskonałym sposobem na podkreślenie atutów swojej urody. Każda kobieta powinna dobrze dobrać go do odcienia swojej karnacji, kształtu twarzy oraz koloru włosów i oczu. Dobrze wykonany makijaż, pozwala podkreślić to, co najlepsze w wyglądzie każdej kobiety. Te zasady obowiązują zarówno w przypadku tradycyjnego makijażu, który wykonywany jest na co dzień oraz makijażu permanentnego.
Jak zatem dobrać najlepszy rodzaj make-upu dla swojej urody?

Makijaż dla blondynek

Wybierając kolor brwi, zazwyczaj należy zdecydować się na odcień o dwa lub trzy tony ciemniejszy od koloru naturalnego. Blondynki o jasnej karnacji mają większe pole manewru. Dobrze będą wyglądać zarówno z jasnymi brwiami, jaki z ciemniejszymi niż ich naturalny kolor włosów. Aby najlepiej dobrać barwę pigmentu, powinno się wziąć pod uwagę naturalny kolor włosów, czy ich odcień jest ciepły czy raczej chłodny. Panie o blond włosach będą dobrze wyglądać w makijażu brwi o odcieniach grafitu, złotym, ciemnoszarym, blond, jasnego brązu oraz delikatnych szarości. Dla blondynek z piegami świetnie nadadzą się delikatne barwy jasnego brązu i szarości.

Makijaż permanentny brwi – techniki wykonywania

W salonach kosmetycznych możemy spotkać się obecnie z kilkoma popularnymi metodami wykonywania makijażu permanentnego brwi. Jaki to metody? Czym się charakteryzują?

Microblading albo metoda piórkowa – jest to ręczna metoda makijażu permanentnego brwi. Wykonywana jest specjalnie do tego celu stworzonym piórkiem wyposażonym w jednorazowe ostrze. Wykonanie tego typu makijażu nie pozwala na długotrwały efekt na skórze. Jest to technika dająca najbardziej naturalny efekt. Wadą tej techniki jest to, że piórko nie daje możliwości pracy pod każdym kątem, więc wykonywanie makijażu taką techniką należy powierzyć tylko doświadczonemu specjaliście. Kolejną wadą, jest to, iż efekty utrzymują się najkrócej. W przypadku skóry suchej trwałość możemy szacować na około rok. Osoby ze skórą mieszaną, a tym bardziej tłustą mogą liczyć na utrzymujący się efekt w granicach kilku miesięcy.

Metoda włosa – makijaż brwi wykonywany jest przy pomocy specjalnej maszyny. Brwi są modelowane z niezwykłą precyzją i dokładnością, dlatego jest to niezwykle pracochłonna i wymagająca czasu technika. Igła maszynki musi być prowadzona bardzo precyzyjnie, aby osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt.

Metoda pudrowa (ombre) – to najnowsza metoda wykonywania makijażu permanentnego brwi, która już zyskała sobie rzeszę zwolenniczek. Zabieg odbywa się przy użyciu specjalnej maszynki wyposażonej w jednorazową igłę. Efekt ma sprawiać wrażenie subtelnego makijażu. U nasady brwi pozostają jaśniejsze, a wyraźnie podkreśla się ich końcówki, co daje niepowtarzalny efekt.

Makijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla Pań chcących jedynie wypełnić ubytki w brwiach, jak i dla kobiet które chcą mieć brwi o idealnym kształcie. Blondynki powinny pamiętać, że bardzo ważne jest dobre dobranie odcienia pigmentu, najlepiej delikatnie ciemniejszego od naturalnego koloru brwi. Wszystkie wymienione metody trwałego makijażu są bezpieczne i estetyczne, jednak bardzo ważne jest to, aby makijaż permanentny był wykonany przez profesjonalistę.

Inspirowane: gabrielasniezko.pl – makijaż permanentny brwi cena Warszawa