Imprezy plenerowe są świetną alternatywą do wyróżnienia się na tle tradycyjnych przyjęć organizowanych w lokalach. Wpływ na organizację takich imprez ma jednak pogoda, którą nierzadko trudno jest przewidzieć oraz warunki otoczenia, takie jak ukształtowanie terenu czy roślinność. Duży namiot cateringowy sprawdzi się przy organizacji naprawdę dużych przyjęć. W takim przypadku warto jednak pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu.

Wyposażenie namiotów w meble cateringowe

Namioty cateringowe wymagają  wyposażenia, które pozwoli zachować funkcjonalność całej przestrzeni. W takim przypadku niezbędne są oczywiście meble cateringowe. Dzięki nim gospodarze oraz zaproszeni goście będą mogli komfortowo spożyć przygotowane posiłki, przechować swoje osobiste rzeczy w szafkach oraz odpocząć od zabaw tanecznych. Meble cateringowe powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne. Kluczowy jest także ich prosty montaż oraz duża mobilność.

Podłoga dla stabilności i bezpieczeństwa

W momencie, gdy organizatorzy dokonali już doboru i zakupu mebli cateringowych, warto skupić się na ich stabilności wewnątrz namiotu. Osadzenie ich na miękkiej ziemi czy sypkim żwirze może okazać się bardzo niekomfortowe, a nawet niebezpieczne. W tym celu należy zatem pomyśleć o odpowiednio twardej, nieśliskiej podłodze. Jej zadaniem będzie oczywiście także maskowanie wszelkich mniejszych nierówności terenu, na których został osadzony namiot. Powierzchnia tego typu powinna mieć także właściwości antypoślizgowe, które będą miały szczególne znaczenie przy deszczowej lub śnieżnej pogodzie. Nie można przecież dopuścić, by poruszanie się w środku namiotu było dla przybyłych gości niekomfortowe. Na rynku dostępne są tzw. podłogi modulowane specjalnie przystosowane do namiotów cateringowych. Przed ich zakupem czy wypożyczeniem, warto jednak sprawdzić, jak wygląda kwestia transportu i montażu, gdyż są to produkty wielkogabarytowe. Producenci oferują podłogi o bardzo różnorodnych fakturach, wzorach i kolorach, dlatego dobór produktu pasującego do danego wystroju nie stanowi zwykle żadnego problemu.

Dodatkowe namioty dla spójnej całości

Jeden duży namiot cateringowy może okazać się niewystarczający. Dobrym pomysłem będzie zatem organizacja wyizolowanych pomieszczeń, dostosowanych do indywidualnych potrzeb gości. Idealnym rozwiązaniem będzie domówienie mniejszych namiotów, które będą spełniać swoje zadania specjalne. Przykładowo w jednym z nich można zorganizować kącik dla dzieci, dla których pobyt w tłumie ludzi w głównym namiocie może okazać się nie tylko niekomfortowy, ale także stresujący. Kolejny może służyć jako szatnia dla przybyłych gości, a inny jako miejsce do tańczenia. Oczywiście mniejsze namioty cateringowe powinny kolorystycznie pasować do głównego obiektu. Warto zadbać też o płynność w poruszaniu się pomiędzy poszczególnymi namiotami. Nie należy zapominać o wyposażeniu dodatkowych obiektów w podłogę, meble cateringowe, oświetlenie czy klimatyzację.

Organizacja imprezy plenerowej nie ogranicza się wyłącznie do zakupu namiotu cateringowego. Zawsze należy również zadbać o jego właściwe wyposażenie. W tym przypadku meble cateringowe mają zapewniać gościom komfort, a modułowa podłogowa eliminować ryzyko groźnych wypadków. Natomiast dodatkowe, mniejsze namioty pozwolą na wyodrębnienie dodatkowych pomieszczeń o bardzo zróżnicowanych funkcjach.

Źródło: Dascompany.com – namioty imprezowe