Znakowanie produktów i wyrobów jest ważne dla każdego producenta. Dobrze jest więc wybrać najlepszą, najskuteczniejszą i najbardziej trwałą metodę znakowania. Warto więc zorientować się, czy lepiej wybrać znakowanie konwencjonalne jednak stale rozwijane i wspierane przez nowoczesne technologie, czy też inne metody znakowania. Doskonałą odpowiedzią na ten dylemat jest właśnie znakowanie konwencjonalne BORRIES Marking-Systems. Technologia ta ma wiele zalet, a dzięki różnorodnym elementom dodatkowym, jest niebywale wszechstronna.

Znakowanie produktów – czy to konieczne?

Dla niektórych producentów, zwłaszcza obecnych na rynku od wielu lat, konieczność znakowania produktów i wyrobów jest oczywista. Jednak nie dla każdego kwestia ta jest tak jasna. Dlatego też na wstępie chcielibyśmy przedstawić powody, dla których warto, a wręcz należy, znakować produkty i półfabrykaty.

Znakowanie produktów może odbywać się w bardzo różnorodny sposób, jednak jego głównym celem jest kodowanie, oznaczanie i identyfikowanie dla wprowadzenia ładu i porządku. Bez tego zarówno na liniach produkcyjnych, jak i na etapie pakowania i późniejszego wykorzystania produktów najzwyczajniej zapanowałby chaos. I wbrew pozorom potrzeba znakowania dotyczy nie tylko towarów przemysłowych, ale również produktów codziennego użytku.

Oprócz funkcji organizacyjnej, znakowanie jest niezbędne również w przypadku występowania potrzeby spełnienia funkcji informacyjnej jeśli chodzi o jakość. Wiele produktów musi posiadać informację o zgodności z normami ISO czy CE. Dodatkowo, poprzez znakowanie producent zapewnia, że ponosi pełną odpowiedzialność za produkt, a dodatkowo chroni go to przed plagiatem / piractwem. Warto więc zastosować narzędzia do znakowania w zakładzie produkcyjnym.

Znakowanie przy użyciu technologii BORRIES 

Różnorodność znakowania zależy od wykorzystywanych maszyn oraz materiałów, z których produkowane są poszczególne elementy. Technologia BORRIES posiada szeroki zakres możliwości, który z łatwością dostosuje się do konkretnego przypadku i, w zależności od potrzeb, spełni swoje zadanie.

Technologie BORRIES to nie tylko znakowanie konwencjonalne, ale również metoda znakowania typu Stylus/Scribe, technologia znakowania walcująco rolkowego, technologia laserowa, identyfikacja zdalna oraz maszyny specjalnego przeznaczenia. I choć obecnie znakowanie konwencjonalne marki BORRIES jest niebywale popularne i skuteczne, to jednak wachlarz możliwości jest szeroki.

Dlaczego znakowanie konwencjonalne?

Nie wszędzie istnieje możliwość wykorzystania nowoczesnych technik znakowania. Nie w każdej sytuacji nowoczesne techniki się sprawdzają. Dlatego też firma BORRIES nieustannie doskonali i udostępnia swoim klientom możliwość znakowania konwencjonalnego. Metoda ta sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest znakowanie za pomocą tekstu, kolejność numerowania w znakowaniu, a także krótki czas trwania całego procesu znakowania.

Znakowanie z wykorzystaniem technologii BORRIES jest możliwe i łatwe dzięki specjalnie dostosowanym narzędziom i osprzętom. Pozwala to zarówno na znakowanie prostych, standardowych wzorów jak i na nanoszenie w sposób zautomatyzowany spersonalizowanych i indywidualnych oznaczeń. Wszystkie te funkcje dostępne są dzięki wykorzystaniu narzędzi do tłoczenia ręcznego, tłoczenia maszynowego oraz stemplownice pneumo-hydrauliczne.

Znakowanie konwencjonalne BORRIES jest chętnie stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, maszynowym, elektrycznym i stalowym, jak i również w technologii medycznej. Narzędzia i maszyny do znakowania BORRIES wykonane są z trwałych materiałów. Dzięki temu znakowanie jest nie tylko efektywne i szybkie, ale również znacząco zostaje przedłużona żywotność narzędzi i maszyn do znakowania. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe jest wygodne i efektywne nanoszenie tekstu i numerowanie. Zoptymalizowana głębokość znakowania zapewnia jego dużą trwałość, co w wielu branżach jest szczególnie cenne. Technologie BORRIES łączą w sobie niemiecką niezawodność i innowacyjność. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań do znakowania.

Źródło: http://stmech.eu