Trądzik, przesuszenie, nadmierne przetłuszczanie, niezdrowy i zmęczony wygląd skóry czy intensywne  oznaki starzenia – problemy z cerą mogą mieć różne podłoże. Niestety, choć na rynku można znaleźć wiele preparatów dedykowanych konkretnym przypadłościom, większość z nich okazuje się nieskuteczna, a poszukiwanie odpowiedniego produktu wywołuje frustracje. Jak więc poradzić sobie z kłopotliwą cerą?

Działaj od środka

Kremy, maseczki i toniki mogą skutecznie poprawiać kondycję skóry, ale w walce z problemami zazwyczaj nie są wystarczające. Możliwości działania kosmetyków od zewnątrz są ograniczone. Częstą przyczyną złego stanu cery jest niedobór witamin, minerałów i aminokwasów, a także głęboko zlokalizowane problemy jak np. stany zapalne gruczołów łojowych. Stosowanie naturalnych suplementów diety to sposób na dostarczenie organizmowi składników niezbędnych do walki z problemami skórnymi.

Oczyszczenie organizmu

Spożywanie wysoko przetworzonych produktów, oddychanie nieświeżym powietrzem, używki np. alkohol czy papierosy, a także wiele innych czynników sprawia, że w organizmie gromadzą się szkodliwe toksyny. Odbija się to na samopoczuciu, zdrowiu, a także… na kondycji cery, która staje się szara, przesuszona, wiotka. W związku z tym coraz popularniejsze stają się metody na oczyszczenie organizmu. Bezpieczne sposoby na detoksykacje to spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, picie wody, a przede wszystkim tabletki oczyszczające organizm z toksyn. Stosowanie oczyszczających suplementów pozwala na przywrócenie skórze blasku i zdrowego wyglądu. To także skuteczny sposób na regulację pracy gruczołów łojowych, co wspiera walkę z nadmiernym wydzielaniem sebum, zaskórnikami i trądzikiem.

Młody jęczmień – tabletki bogate w składniki odżywcze

Suplementy z młodym jęczmieniem to popularny sposób na poprawę stanu zdrowia, w tym kondycji skóry. Jest to związane z wyjątkowym bogactwem substancji odżywczych zawartych w tej roślinie. Młody jęczmień to wczesne, zielone pędy jęczmienia zwykłego. Niedojrzały jęczmień jest jednak zaliczany do tzw. superfoods, czyli produktów o szczególnych właściwościach prozdrowotnych. Jest to prawdziwa „bomba witaminowa”. Składniki zawarte w młodym jęczmieniu, które odbudowują zdrowie skóry to m.in.: żelazo, wapń, cynk, magnez, mangan, krzem, potas, selen, kwas foliowy, prowitamina A, witamina C, aminokwasy, chlorofil.

Tabletki z młodym jęczmieniem mają działanie przeciwwolnorodnikowe, co oznacza, że zapobiegają powstawaniu zmarszczek i innych oznak starzenia. To także sposób na uelastycznienie skóry i nadanie jej jędrności. Zielony jęczmień wspiera regenerację naskórka, a więc jest rozwiązaniem różnych problemów z cerą – przebarwień, suchości, podrażnień, zaskórników. Warto podkreślić również fakt, że jęczmień wspiera leczenie chorób takich jak AZS i trądzik, łagodząc stany zapalne i wzmacniając barierę ochronną skóry.