Ramiona i uda to obszary szczególnie trudne do odchudzania. Problem wiotkiej skóry w tych okolicach występuje zwykle na skutek zbyt szybkiego odchudzania lub po okresie ciąży. Jaki zabieg zaproponować pacjentowi z tego typu problemem? Który preparat gwarantuje optymalne efekty zabiegowe? Niniejszy artykuł został poświęcony zjawisku wiotkiej skóry. Można w nim znaleźć odpowiedzi na wcześniej zadane pytania, a także propozycje konkretnych preparatów, które warto stosować w walce z tego typu niedoskonałościami skóry.

Skąd bierze się wiotkość skóry?

Wiotkość skóry w okolicy brzucha, ud czy ramion występuje najczęściej wśród pacjentów w średnim i zaawansowanym wieku. Nazywane potocznie “pelikany” stanowią naturalny objaw niższego poziomu tkanki tłuszczowej i mięśniowej. W takich przypadkach powięzi są mocniejsze, a co za tym idzie nie ulegają degradacji w łatwy sposób.

Zjawisko obwisłej skóry w wyżej wspomnianych okolicach może być również powiązane z gwałtownymi wahaniami wagi. Należy pamiętać, że ten problem wiąże się nie tylko z obwiśniętą skórą, ale również z galaretowatością tkanki tłuszczowej. W niektórych przypadkach występuje jedynie wiotkość skóry, zaś w innych może wystąpić jednocześnie wcześniej wspomniany objaw dodatkowy.

Jakie zabiegi na wiotką skórę?

Istnieje wiele rozwiązań na wiotkość skóry. W przypadku występowania tego typu problemu w okolicach twarzy, specjalista może zaproponować zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, a także zaproponować pacjentowi odpowiednie preparaty pielęgnacyjne. Co jednak zrobić w przypadku miejsc problematycznych, takich jak uda, brzuch czy ramiona? Jedną z ciekawszych propozycji jest popularna obecnie technologia HIFU, czyli niechirurgiczny lifting. Metoda wykorzystująca skoncentrowane fale ultradźwiękowe może skutecznie zniwelować nieestetycznie wyglądającą skórę w wyżej wspomnianych obszarach.

Interesującym rozwiązaniem może być również technika IFT, czyli Technika Przepływu Płynu Śródmiąższowego. Biostymulacja oparta na pobudzaniu, odbudowie oraz regeneracji skóry może zagwarantować satysfakcjonujące efekty zabiegowe wśród osób z problemem wiotkiej skóry. Jednym z najczęściej wykorzystywanych w takich sytuacjach preparatów jest Sunekos. Produkt stworzony z myślą o spłycaniu głębszych zmarszczek na twarzy może być użyty również celem modelowania problematycznych partii ciała.

Dlaczego warto zastosować Sunekos?

Wyrób medyczny klasy III stanowi 10 ml mieszankę kwasu hialuronowego oraz aminokwasów. Sunekos Body to produkt przeznaczony do stosowania na zwiotczenia skóry w obrębie ramion i ud, który doskonale radzi sobie również z rozstępami. Preparat o uniwersalnym charakterze może być stosowany zarówno doraźnie, jak również posłużyć do neutralizowania problemu już widocznych zwiotczeń. Warto też wspomnieć, że producent posiada w swojej ofercie szereg innych preparatów na bazie kwasu hialuronowego, przeznaczonych do innych celów zabiegowych.

Chcąc uzyskać satysfakcjonujące efekty zabiegowe, warto sięgać po sprawdzone preparaty. Zastosowanie wyżej wspomnianego produktu w warunkach profesjonalnych może w skuteczny sposób zlikwidować problem obwisłej skóry na ramionach i udach pacjentów w różnym wieku.

inspiracja: hafillers.com – preparaty do mezoterapii