Cenimy sobie wygodę. Czasem nachodzą nas nawet myśli, kiedy chcemy, żeby ktoś za nas wypełnił niektóre z ciążących na nas obowiązków. My w tym czasie moglibyśmy zająć się czymś bardziej kreatywnym, moglibyśmy mieć więcej czasu na swoje pasje. Chcemy też o siebie dbać. A to wiąże się z tym, że powinniśmy zdrowo się odżywiać i codziennie dostarczać sobie pełnowartościowy posiłek. To wymaga jednak sporego zaangażowania, siły i czasu. Kiedy zaczyna nam go brakować, z pomocą przychodzi dobry catering.

Zdrowe jedzenie każdego dnia z cateringiem

Choć zakupy i szykowanie sobie posiłków to nasza codzienna rzeczywistość, to okazuje się, że wiele osób ma problem z zaplanowaniem dań z wyprzedzeniem na każdy kolejny dzień tygodnia. Tym bardziej, jeśli mamy przygotować coś nie tylko dla siebie, ale i dla całej rodziny, nie tylko jedzenie w domu, ale przecież też drugie śniadanie, czy lunch do pracy i szkoły. Do tego należy wziąć pod uwagę, co kto lubi, a za czym nie przepada, jaki jest bilans kaloryczny – jeśli jesteśmy na diecie, czy porcja nie będzie za duża lub zbyt mała. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji catering.

Firma cateringowa zajmie się opracowaniem menu dla wszystkich członków rodziny. Możemy zamówić posiłki na dowóz na każdy dzień, ale mogą to być również jednorazowe zamówienia, kiedy zwyczajnie nie mamy ochoty na gotowanie w domu. Możemy również wybrać, czy chcemy jedynie obiad, czy dania przygotowane i odpowiednio rozdzielone na cały dzień. Catering na dowóz dostarczy nam wszystko pod wskazany adres. Można więc z rana dostać paczkę z jedzeniem – na śniadanie, do szkoły i do pracy, na obiad i na kolację, znajdzie się też miejsce na zdrowy podwieczorek. Oszczędzamy na tym mnóstwo czasu, a jednocześnie zapewniamy sobie dobre jedzenie z odpowiednią dawką niezbędnych wartości odżywczych.

Sprawdzony catering, to smaczne posiłki na wyjątkowe okazje

Catering to rozwiązanie, z którego można skorzystać również przy okazji organizowania różnego rodzaju uroczystości rodzinnych. Świetnie sprawdzi się catering na wesele, catering na komunię czy na chrzciny. Nie muszą to być zresztą od razu wydarzenia tak dużej rangi, bez problemu można zamówić przekąski na urodziny, posiłki na zjazd rodzinny czy zwyczajne spotkanie w gronie znajomych. 

Dużą popularnością cieszy się także catering na święta. W każdym z tych przypadków firma zapewnia dowóz określonej liczby posiłków dokładnie tam, gdzie będziemy świętować. Jedzenie będzie już gotowe do spożycia, nie będzie wymagać dodatkowej obróbki. Po to, by móc od razu cieszyć się dobrym smakiem serwowanych potraw. Można wybrać dodatkowe pozycje, jako menu dziecięce albo dania, które nie będą zawierały glutenu czy produktów mlecznych, jeśli tylko zgłosimy odpowiednio wcześniej takie zapotrzebowanie.

Catering nie tylko do domu

Posiłki na dowóz to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają także przedsiębiorstwa. W niewielu firmach jest wydzielona odrębna kuchnia, w której można przygotować sobie świeży posiłek. Na ogół jest to jedynie zaplecze kuchenne wyposażone w lodówkę i mikrofalówkę. Można więc przynieść swoje jedzenie z domu, ale można też wybrać catering do biura. To ciekawe rozwiązanie na integrację pracowników – zamawiając posiłki w czasie przerwy na lunch. Każdy otrzyma swoją porcję, nie musi się zajmować jej dodatkową obróbką, może więc spędzić ten czas na rozmowach z kolegami i koleżankami z pracy. 

Jedzenie na dowóz jest także wykorzystywane przy okazji różnego rodzaju wydarzeń firmowych – od szkoleń, przez konferencje, spotkania integracyjne, nawet po wystawne gale i bankiety. Szefowie przedsiębiorstw wiedzą, że trudno byłoby we własnym zakresie przygotować dania na takie wydarzenia, wolą więc zlecać taką usługę profesjonalistom. Dzięki temu wiedzą, że jedzenie będzie przyszykowane właściwie, z odpowiednią oprawą, podane w sposób adekwatny do okazji, ale również, że będzie spełniało wszelkie wymogi bezpieczeństwa – pod względem higieny czy jakości produktów.

Źródło: Masters Catering – catering indywidualny