Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w medycynie estetycznej już od lat. Pozwala na dostarczanie do skóry składników aktywnych, które mają za zadanie poprawić jej jakość. Możesz skorzystać z mezoterapii igłowej (dostępna w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej) oraz bezigłowej (dostępna w salonach kosmetycznych).

Jakie substancje aktywne są podawane podczas mezoterapii?

Od tego, jak głęboko będzie podawany preparat, zależy jego rodzaj. Jeżeli aplikacja ma odbywać się w powierzchniowych warstwach skóry, aplikowane są rzadkie substancje, takie jak witaminy, peptydy biomimetyczne, ceramidy, kwas polimlekowy, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne. Jeżeli wykonywana jest mezoterapia punktowa, docierająca w głębokie warstwy skóry, składniki mogą mieć konsystencję żelową, gęstą. Może to być kwas hialuronowy z dodatkiem aminokwasów, glicerolu czy ceramidów.

Największą popularnością cieszy się podawanie substancji śródskórnych, których celem jest likwidacja drobnych zmarszczek, rozjaśnienie skóry oraz poprawa jej nawilżenia.

Kto powinien zdecydować się na zabieg mezoterapii?

Każdy, kto narzeka, że jego skóra jest sucha, pozbawiona blasku i szara powinien zapisać się na ten zabieg. Mezoterapia pozwala zlikwidować pierwsze oznaki starzenia się skóry, czyli przede wszystkim drobne zmarszczki oraz problemy z jędrnością skóry.

Największą popularnością cieszy się mezoterapia skóry twarzy, a w szczególności okolice oczu. Bardzo często wykonuje się także mezoterapię na szyi i dłoniach, gdzie oznaki starzenia pojawiają się najwcześniej i są najbardziej widoczne.

Warto również podkreślić, że mezoterapia okazuje się skuteczna w leczeniu rozstępów, jak i przy problemach z wypadaniem włosów. Ma więc szerokie zastosowanie i pomaga rozwiązać wiele problemów estetycznych.

Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapię?

Mezoterapia jest zabiegiem, dzięki któremu możesz pozbyć się pierwszych oznak starzenia skóry, ujędrnić ją, a jednocześnie nadać blask, który pozwoli na atrakcyjny wygląd. Przynosi znacznie lepsze efekty niż klasyczne zabiegi nawilżające czy rewitalizujące, ponieważ jej działanie jest głębokie, substancje docierają do najdalszych warstw skóry, a efekty utrzymują się przez dłuższy czas.

Mezoterapia jest całkowicie bezpieczna, choć odbywa się z użyciem igieł, które nakłuwają skórę i stymulują ją do produkcji kolagenu. Zabieg można wykonywać przez cały rok i polecany jest przy dowolnym typie skóry, nawet trądzikowej czy mieszanej. O kondycję cery z pomocą mezoterapii może więc zadbać każdy.

Wystarczy, że raz w roku zapiszesz się na serię zabiegów, a zobaczysz wyraźną różnicę w wyglądzie swojej skóry. Poprawi się jej kondycja, znikną niedoskonałości, a co najważniejsze koloryt skóry zostanie wyrównany. Twarz będzie napięta, pozbawiona oznak starzenia. Poczujesz się o kilka lat młodziej, decydując się na ten zabieg.