Domy i mieszkania urządzone w stylu glamour stają się coraz bardziej popularne w ostatnich czasach. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ludzi stać dziś na bogate materiały wykończeniowe i chętnie je wykorzystują. Dziś skupimy się na blatach kamiennych do łazienek, które są coraz chętniej stosowane. Po analogicznych blatach kuchennych przyszedł jak widać czas na to, by również łazienki urządzać w wysokim stylu, co potwierdza rosnąca popularność tego rozwiązania. Przyjrzyjmy się bliżej przyczynom jego popularności.

Blaty kamienne – są po prostu praktyczne

Powierzchnie w pomieszczeniach takich jak kuchnie czy łazienki powinny charakteryzować się kilkoma istotnymi rzeczami. Przede wszystkim nie mogą być wykonane z materiałów chłonących wodę, ponieważ ta w każdej chwili może rozlać się w takim pomieszczeniu. Muszą również być łatwe w myciu, w razie gdyby doszło do powstania zabrudzeń. Blat kamienny do łazienki spełnia wszystkie te funkcje. Rozlana woda z pewnością nie wsiąknie w tego typu materiał, a po przetarciu szmatką powierzchnia będzie znów idealnie sucha i czysta. Silniejsze zabrudzenia również nie stanowią problemu, ponieważ powierzchnia kamienia jest gładka i nie pozwala im skutecznie przywrzeć do materiału. Jeśli gdzieś znajdziemy np. zaschnięte resztki pasty do zębów, można je usunąć w bardzo łatwy sposób.

Elegancki wygląd blatów kamiennych

Kolejną niesamowicie istotną zaletą, która zwiększa popularność blatów kamiennych, jest ich bardzo elegancki wygląd. Z tego choćby powodu od lat są stosowane między innymi w pokojach gościnnych, salonach, później pojawiły się także w kuchniach. Blat kamienny do łazienki to rozwiązanie, które zaczęliśmy chętnie wybierać dopiero w ostatnich latach, jednak bardzo szybko stało się tak popularne jak wspomniane blaty w kuchniach. Powierzchnia kamienia jest bardzo dokładnie oszlifowana, co powoduje że powstaje na niej charakterystyczny efekt lustra. Jest też wyjątkowo przyjemna w dotyku, dzięki niemal idealnej gładkości. Jeżeli wyposażymy łazienkę w takiego rodzaju blat pod umywalkę, z pewnością będzie on cieszył nasze oko każdego dnia, zrobi też duże wrażenie na gościach. Będzie idealnym uzupełnieniem w przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu glamour.

Blat kuchenny do łazienki jest dziś przystępny cenowo dla każdego, a biorąc pod uwagę cały szereg zalet praktycznych i estetycznych jakie posiada, trudno dziwić się jego rosnącej popularności. Blaty tego typu można zakupić w większości marketów budowlanych, możliwe jest także przygotowanie wersji na wymiar, która idealnie wpasuje się w wymiary posiadanej łazienki. Niezależnie czy mieszkamy w bloku czy w domu, elegancki wystrój łazienki jest niezmiernie ważny, ponieważ przebywamy w niej każdego dnia.