Choć wiele informacji na temat oferowanych na rynku nieruchomości można znaleźć w sieci, wcale nie oznacza to, że wybór mieszkania powinien przebiegać wyłącznie online. Wizyta w biurze sprzedaży dewelopera może okazać się cenniejsza, niż myślisz. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego.

Rozmowa ze sprzedawcą to sposób na znalezienie mieszkania marzeń

 Nawet najlepiej opisana oferta nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, jakie mogą zrodzić się w głowie klienta. Dla każdego ważne są nieco inne kwestie, a do tego dochodzi również szereg wątpliwości, które często pojawiają się podczas porównywania poszczególnych lokalizacji i nieruchomości. Mowa tu zwłaszcza osobach, które zastanawiają się nad tym, jak wybrać pierwsze mieszkanie, segment bądź dom. O co możesz zapytać w biurze sprzedaży prowadzonym przez dewelopera? Między innymi o takie sprawy jak:

 

 • zasady finansowania,
 • plan rozbudowy osiedla,
 • specyfika lokalizacji,
 • aspekty prawne,
 • formalności związane z zakupem mieszkania,
 • warunki transakcji,
 • prawa i obowiązki klienta.

 

Pamiętaj także o tym, że nie wszystkie firmy podają na swoich stronach internetowych ceny nieruchomości. Czasem brakuje ich nawet w katalogach ofertowych. Jeśli więc zależy Ci na tym, by odkryć, ile kosztuje mieszkanie, najlepiej po prostu zapytać pracowników biura sprzedaży.

Szczegółowe informacje na temat lokalizacji mieszkania – uzyskasz je u źródła!

 Nie da się ukryć, że to właśnie lokalizacja dla wielu osób kupujących nieruchomość jest najważniejsza. Zresztą, eksperci zgodnie twierdzą, iż powinna ona być kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie. Jej ocena nie może jednak sprowadzać się wyłącznie do przejrzenia internetowych map i sprawdzenia, czy w sąsiedztwie znajdują się sklepy, restauracje, szkoły, szpitale lub inne, ważne z punktu widzenia klienta, budynku.

Ogromne znaczenie ma plan zagospodarowania, dzięki któremu jesteś w stanie określić, jak okolica będzie wyglądała za rok, dwa, czy pięć. Gdzie zdobyć takie informacje? Oczywiście w biurze sprzedaży! Deweloper podzieli się z Tobą szczegółowymi mapami oraz innymi materiałami, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję. A gdy w trakcie analizy pojawią się kolejne pytania, otrzymasz na nie odpowiedzi.

Chcesz odwiedzić plac budowy? Zgłoś się do dewelopera

 Wizyta w biurze sprzedaży ma także charakter praktyczny. W jej trakcie możesz bowiem nie tylko uzyskać ważne informacje na temat planowanej lub realizowanej inwestycji, ale też poprosić o wstęp na plac budowy. Wiele firm rozpatruje takie prośby pozytywnie, dzięki czemu jesteś w stanie sprawdzić postęp prac i napatrzyć się na miejsce, które będzie Twoim przyszłym domem.

To ponadto okazja do tego, aby spojrzeć na treść umów, które podpiszesz, gdy zdecydujesz się na zakup mieszkania tego dewelopera. Jako klient masz prawo oczekiwać kompleksowej obsługi – i choć internet jest niezwykle pomocny w procesie wyboru mieszkania, to właśnie bezpośrednio u dewelopera możesz liczyć na pełne wsparcie.

Biura sprzedaży oferują pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego

 Dla dużej liczby firm podstawowym elementem budującym przewagę konkurencyjną jest współpraca z doradcami, którzy mogą wesprzeć klientów w procedurze kredytowej. I to całkowicie za darmo! Specjaliści są często obecni w biurach sprzedaży, a jeśli nie, to znajdujący się tam pracownicy udzielą Ci informacji na temat oferty i pomocy, jaką możesz uzyskać. W większości przypadków dotyczy ona:

 

 • weryfikacji stanu prawnego nieruchomości,
 • wsparcia podczas kompletowania dokumentów i negocjacji z bankiem,
 • analizy przedstawionej umowy kredytowej,
 • pomocy podczas przekazywania środków finansowych.

 

Jak wskazują powyższe przykłady, wizyta w biurze sprzedaży dewelopera w wielu sytuacjach okazuje się niezwykle przydatna. Co więcej, dla niektórych osób staje się ona głównym czynnikiem pozwalającym podjąć ostateczną decyzję o zakupie mieszkania. Wszystko to sprawia, że warto ją przynajmniej rozważyć. 

źródło: SLAWBUD Deweloper