W upalne i słoneczne dni, kiedy na zewnątrz żar leje się z nieba, podczas każdego wyjścia z domu niezbędnym staje się odpowiednie nakrycie głowy. Informacje o odpowiedniej i koniecznej ochronie przed słońcem są powszechne. Z wielu źródeł słyszymy stosowne ostrzeżenia i zalecenia, aby nie wychodzić z domu, pić odpowiednią ilość wody czy stosowania odpowiedniego nakrycia głowy. Każdy z nas jest świadomy zagrożeń, jakie mogą płynąć ze zbyt długiego przebywania na słońcu i długotrwałej fali upałów, dlatego też ludzie coraz częściej w trosce o swoje zdrowie starają się zapobiegać potencjalnym kłopotom ze zdrowiem.

Wojskowy kapelusz Helikon

Wojskowy kapelusz np. marki Helikon to tradycyjny kapelusz wojskowy z szerokim rondem, który zapewnia doskonałą ochronę przed słońcem, ale także deszczem. Wzorowany jest na kapeluszach brytyjskich oraz austriackich, wyróżniających się charakterystycznym krojem. Ten tradycyjny kapelusz idealnie nadaje się do stosowania w terenie leśnym oraz pustynnym, jednakże sprawdzi się także podczas górskich wędrówek. Jest stworzony dla osób, które większość czasu spędzają na świeżym powietrzu, w terenie i są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych oraz zmiany pogodowe w postaci słonecznych promieni lub deszczu czy wiatru. Kapelusz Helikon gwarantuje skuteczną ochronę głowy w każdych warunkach, a zapewnieniem tego jest fakt, że został stworzony z myślą o uzupełnieniu wojskowego munduru przeznaczonego do zadań specjalnych. Do jego podstawowego wyposażenia należą otwory wentylacyjne lub kryte siatkowe tunele, które zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza, sprawiając, że całość nieustannie oddycha i zapobiega poceniu się skóry głowy. W wielu modelach istnieje dodatkowo dopinana osłona karku, dodatkowo zabezpieczająca przed promieniami słonecznymi lub insektami, masowo żerującymi w lasach. Dostępne są także modele kapelusza, do których dokupuje się dodatkową moskitierę. Kapelusz wojskowy Helikon posiada regulowany obwód, który zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie i przyleganie do każdego kształtu głowy. Lepszą przyczepność może wspomagać także regulowany pasek pod brodą. Okrycie głowy wyposażone jest także w „potnik” na czole, który zapewnia dodatkowy komfort, zapobiegając zbieraniu się potu na twarzy, ma także specjalną wewnętrzną, siatkową wyściółkę, która również chroni przed nadmiernym przegrzaniem. Kapelusze są dostępne w różnych fasonach i odcieniach.

Kapelusz taktyczny dla każdego

Kapelusze wojskowe Helikon, w związku ze swoim przeznaczeniem zostały wykonane z materiałów trwałych i bardzo wytrzymałych. Mają solidne i staranne wykończenia. Materiały poprzez dodanie w niektórych miejscach mocniejszego włókna są wyjątkowo odporne na rozdzieranie się oraz zniszczenia czy przetarcia. Są lekkie, dzięki czemu jego noszenie nawet całymi dniami jest wygodne i przyjemne. Dzięki odpowiednim materiałom wykazują właściwości szybkoschnące. Wojskowy kapelusz Helikon jest przeznaczony także do codziennego użytku.

Inspirowane: AroBron.pl – Odzież taktyczna i militarna