Wśród substancji wykorzystywanych na szeroką skalę w zabiegach medycyny estetycznej znajduje się botoks. Swoje zastosowanie ma nie tylko w zabiegach odmładzających, ale także w leczeniu nadmiernej potliwości. Warto zastanowić się nad tym, czym właściwie jest popularny botoks, jakie ma działanie i jakich efektów można spodziewać się po jego zastosowaniu. Przygotowaliśmy dla Ciebie przykłady zabiegów, w których stosuje się toksynę botulinową.

Czym jest botoks?

Botoks to powszechna nazwa stosowana w oznaczeniu toksyny botulinowej. Jest on białkiem, które odpowiada m.in. za hamowanie przesyłania impulsów w organizmie i ma oddziaływanie na połączenia nerwowo-mięśniowe. W medycynie estetycznej wykorzystywana jest toksyna botulinowa typu A.

Botoks w zabiegach hamujących starzenie się skóry

Substancja najczęściej wykorzystywana jest w zabiegach odmładzających, których zadaniem jest hamowanie efektów starzenia się skóry. Atutem botoksu jest to, że działa on bezpośrednio na przyczynę powstawania zmarszczek na skórze i jednocześnie redukuje ich występowanie. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej pod skórę, nastepuje przerwanie przekazywania impulsów pomiędzy mięśniami i nerwami. Przerwanie nie jest permanentne i po jakimś czasie budowane są nowe połączenia i funkcjonowanie organizmu wraca do normy. To sprawia, że zabiegi z wykorzystaniem botoksu należy regularnie powtarzać, jeżeli chce się utrzymać długotrwałe efekty.

Zalety wykorzystywania botoksu w zabiegach odmładzających

Na właściwe efekty zastosowania botoksu na skórę twarzy należy poczekać około 2 tygodnie. Korzystne efekty po zabiegu utrzymują się przez około 4 miesiące, po czym można z powodzeniem ponownie skorzystać z tej metody. Do największych zalet leczenia botoksem w ramach medycyny estetycznej zalicza się:

  • usuwanie zmarszczek (także lwia zmarszczka);
  • usunięcie opadających powiek;
  • wygładzenie i redukcę zmarszczek wokół ust
  • redukcję „kurzych łapek” wokół oczu;
  • efekt zrelaksowanej twarzy;
  • zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek;
  • szybkie efekty;
  • skuteczne działanie botoksu.

Botoks w leczeniu nadpotliwości

Botox na nadpotliwość to innowacyjna metoda stosowana w medycynie estetycznej. W trakcie zabiegu toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w gruczoły potowe, których zaburzone działanie powoduje nadmierną potliwość pacjenta. Najczęściej dotyczy to pach i dłoni. Skuteczne działanie botoksu sprawia, że wystarczy tylko jeden zabieg, aby efekty utrzymywały się nawet przez pół roku lub dłużej.

W ostatnich latach leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem botoksu cieszy się coraz większą popularnością. Nadmierna potliwość może być bardzo uciążliwym schorzeniem, które wpływa negatywnie na nasze codzienne życie. Jej konsekwencje możemy odczuwać zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Tego rodzaju zabiegi znajdziesz tylko w ofercie nowoczesnych i renomowanych klinik medycyny estetycznej, a skorzystanie z nich powinno być poprzedzone konsultacją medyczna.

Ze względu na specyfikę działania toksyny botulinowej, istnieją określone przeciwwskazania do jej stosowania. Wśród nich znajdują się m.in.: ciąża i okres laktacji, choroby nowotworowe, epilepsja, rozrusznik serca, choroby układu krążenia, choroby ogólnoustrojowe itp. Przypadek każdego pacjenta rozpatrywany jest indywidualnie przed podjęciem decyzji o rekomendacji i zastosowaniu zabiegu.