Na chwilę obecną to właśnie rozwiązania, jakie niesie ze sobą chmura są najbardziej rozwijane. Wystarczy spojrzeć na działania pionierów dziedziny IT, czyli Google, Microsoft oraz Apple. Na chwilę obecną zajmują się one testowaniem oraz prezentowaniem nam coraz to nowszych i bardziej zaawansowanych dysków internetowych. Jednak zawsze w takich sytuacjach, gdy pojawia się kwestia wyboru, nasuwa się jedno pytanie na nasze usta – którą usługę wybrać?

Microsoft OneDrive

Oferuje bardzo dużo. Jest zintegrowany z usługą Office 365, więc Microsoft OneDrive jest idealnym miejscem na nasze dokumenty, arkusze kalkulacyjne oraz prezentacje. Jeśli jesteśmy osobą korzystającą z cyfrowego notatnika, jakim jest Microsoft OneNote, wówczas usługa Microsoft OneDrive również jest prawidłowym rozwiązaniem. Bowiem nic nie zapewni takiej kompatybilności oraz zgodności plików, co korzystanie z produktów jednej firmy.

Oczywiście na dysk internetowy można wgrywać również zdjęcia oraz inne pliki graficzne i multimedialne takie, jak muzyka. Jest fabrycznie instalowany na komputerach z Windowsem.

Dysk Google

Jest fabrycznie instalowany na smartfonach z Androidem. Służy do gromadzenia plików multimedialnych oraz dokumentów, arkusz kalkulacyjnych czy prezentacji. Jest dobrą propozycją do robienia kopii zapasowej naszych danych, które gromadzimy na telefonach. Do konta można przypisać również numery telefonów, które zapisujemy cały czas na swoim mobilnym urządzeniu. Przez to w razie ewentualnej awarii mamy wszystko zabezpieczone na swojej chmurze.

Apple iCloud

Jest to chmura przeznaczona stricte dla użytkowników, którzy dysponują sprzętem giganta z Cupertino. Na iPhone’ach czy MacBookach dysk internetowy iCloud jest wgraną fabrycznie aplikacją. Jednak z racji tego, ze system iOS oraz MacOS to zamknięte środowiska, nie ma możliwości, aby chmura od Apple’a działała na innych urządzeniach takich, jak telefony z Androidem oraz komputery z Windowsem.

Dlatego punkty lecą za kompatybilność z innymi urządzeniami w przypadku osób, które nie mają wszystkiego z jabłuszkiem. Co prawda płynność działania jest domeną firmy z Cupertino, jednak tylko i wyłącznie na ich produktach.

Dysków internetowych cały czas przybywa. Ofert na rynku jest całkiem spora, jednak lepiej decydować się na stare i sprawdzone marki aniżeli ufać nowościom, które tak szybko jak pojawiły się nie wiadomo skąd w sektorze IT, tak sprawnie mogą z niego zniknąć razem z naszymi plikami oraz kopiami zapasowymi.