Telewizja potrafi wciągać, szczególnie jeśli się nudzimy, lub jeśli mamy za dużo wolnego czasu. O tym przekonały się szczególnie te osoby, które posiadają wiele kanałów i stacji telewizyjnych. W standardowych pakietach jaki ma przeciętny płatnik abonamentu radiowo – telewizyjnego, nie ma zbyt wielu kanałów, więc nie mają one też do zaproponowania zbyt wiele osobom spragnionym rozrywki.

Trzeba dopasowywać się do tego, co wyświetlają i czekać na porę, kiedy wreszcie zaprezentowany zostanie jakiś ciekawy program albo oczekiwany serial. Jakie mamy alternatywy? Do niedawna była nią tylko kablówka, jednak od pewnego czasu rynek podbijają serwisy typu VOD.

Kablówka – niby pełna zalet, a jednak..

Inaczej jednak jest, kiedy ma się kablówkę lub dodatkowe kanały telewizyjne z jakiejś innej oferty. Wystarczy przeskoczyć z kanału na kanał i nawet jeśli na jednym z nich właśnie panuje nuda, to na pewno na innym będzie coś ciekawego do obejrzenia. Dużym plusem posiadania kablówki, jak mówią niektóre osoby, jest to, że można na bieżąco oglądać ulubione zagraniczne seriale, zamiast czekać rok czy dłużej, aż zaczną one być wyświetlane również w podstawowych kanałach.

Jednak kablówka to jak wiadomo dodatkowe pieniądze, nie w każdym miejscu znajdziemy też dobrą ofertę na takie kanały, na przykład w małych miejscowościach wybór operatorów może być znacznie mniejszy. Co wtedy robić? Jeśli tylko mamy internet, możemy korzystać z serwisów typu VOD. Stają się one tak popularne, że być może kiedyś całkowicie wyprą tradycyjną telewizję.

Dlaczego ludzie wybierają VOD?

W serwisach VOD, czyli video on demand,  udostępniane są najnowsze seriale i filmy. Wystarczy tylko, że posiadamy dobre połączenie z internetem, opłacimy niewielki, miesięczny abonament (w wielu przypadkach poniżej 20 zł). Korzystając z nich nie musimy czekać np. do poniedziałku wieczór, kiedy wyświetlany jest nasz ulubiony serial – zamiast tego obejrzymy go w dowolnym wybranym momencie, jeśli tylko jest już dostępny.

W dodatku jeśli mamy taką ochotę, obejrzymy od razu 5 odcinków lub i całą serię – VOD jest więc idealnym rozwiązaniem dla prawdziwych serialomaniaków. Jak widać więc, brak kablówki nie musi być wcale żadnym problemem i można się bez niej obejść, a i tak mieć dostęp do wielu rozrywek.