Jakiś czas temu premierę miał miejski odświeżony model Hondy, który zyskał nazwę „Jazz”. Poza ulepszonym wyglądem i zmianami kosmetycznymi, ten model został wyposażony w nowy silnik 1.5, o mocy 130 KM.

Honda Jazz – wiele modeli, wiele rozwiązań

Miejski model Hondy doczekał się kilku wersji:

  • Honda Jazz Trend
  • Honda Jazz Comfort
  • Honda Jazz Elegance
  • Honda Jazz Dynamic
  • Honda Jazz X-Road

Samochód oferuje nam wiele przydatnych rozwiązań, takich jak: tempomat z ogranicznikiem prędkości, klimatyzację manualną, podgrzewane fotele przednie, a także układ City-Brake Active.

City-Brake Active

To system, który wspomaga unikanie wypadków, a opracowała go właśnie Honda. Dzięki temu przy prędkościach poniżej 30 km/h, wykorzystywany jest laserowy czujnik (LIDAR) umieszczony w górnej części przedniej szyby. Czujnik wykrywa potencjalne zagrożenie i chroni samochód przed kolizją. Jak widać Honda Jazz poza oszczędnością, zapewnia również bezpieczeństwo.

Honda Jazz – do miasta i nie tylko

Samochód Honda Jazz sprawdzi się także poza terenami zabudowanymi. Można powiedzieć, że to połączenie samochodu miejskiego z minivanem. Honda Jazz jest samochodem wielofunkcyjnym i pieniądze na nią przeznaczone, nie będą wyrzucone w błoto. Poza tym Honda jest bardzo przyjemna w prowadzeniu. Japończycy zrobili zadbali o to, by był to model praktyczny i kompaktowy. Kolejny raz udało im się rozmieścić na niewielkiej przestrzeni wszystkie niezbędne elementy. Model Jazz został także wyposażony w system Auto Stop, który wyłącza silnik w oczekiwaniu na zmianę świateł, a potem uruchamia go, natychmiast po naciśnięciu pedału przyspieszenia.

Co nowego znajdziemy w Hondzie Jazz?

Jak już zostało wspomniane – model miejski Jazz został wyposażony w silnik o pojemności 1.5 i mocy 130 KM. Dodatkowo otrzymujemy ręczną skrzynię biegów lub bezstopniową przekładnię CVT. Skrzynię możemy przełączyć w tryb sportowy i sterować manetkami umieszczonymi przy kierownicy, które umożliwiają szybszą zmianę biegów. Według danych producenta, możemy spodziewać się następującego spalania – 5,4 l benzyny na 100 przejechanych kilometrów.

W porównaniu do poprzedniej wersji zmianie uległ także design – zmienił się akcent zderzaka, splitter, reflektory, a także został dodany niewielki spojler, który sprawia, że samochód wygląda bardziej sportowo.

Wnętrze Hondy Jazz

Jak na samochód w segmencie B, model Jazz posiada bardzo przestronne wnętrze. Japończycy zaprojektowali wszystko perfekcyjnie. Całe wnętrze łącznie z fotelami, zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów, co sprawia, że nowa honda prezentuje się niezwykle elegancko. Japończycy kolejny raz popisali się unikalnym gustem. Wiele zależy też od wersji kolorystycznej, jaką wybierzemy.

Model Honda Jazz to świetnie rozwiązanie do miasta i nie tylko. Sprawdzi się zarówno dla osób młodych oraz starszych, które szukają połączenia samochodu miejskiego z minivanem. Japońska marka kolejny raz udowodniła swoją pomysłowość i zaoferowała klientom najlepsze z dostępnych rozwiązań.

Inspirowane: Autowitolin.pl – Honda Polska