Wobec dynamicznie następujących zmian w zakresie medycyny lekarze poszczególnych specjalności muszą wciąż doskonalić swoje umiejętności, tak by móc zaoferować pacjentom usługi zdrowotne na jak najwyższym poziomie. Stomatologia jest dziedziną rozwijającą się szczególnie szybko i prężnie, dlatego lekarze stomatolodzy wciąż powinni ulepszać swój warsztat. Naprzeciw tym potrzebom wyszli organizatorzy cyklu szkoleń implantologicznych z centrum edukacyjnego DSI.

Flagowym programem szkoleniowym, od kilku lat cieszącym się niesłabnącą popularnością jest Curriculum Implantologiczne. Jest to cykl jedno- i dwudniowych intensywnych szkoleń podczas których uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej nabywają praktyczne umiejętności i poznają zagadnienia kluczowe dla samodzielnego wdrożenia zabiegów implantacji w swojej praktyce.

To od Ciebie zależy, czy weźmiesz udział tylko w pojedynczych, wybranych szkoleniach czy tez zdecydujesz się na cały cykl. Jednakże niewątpliwie powinieneś najpierw poznać korzyści, jakie niesie ze sobą udział we wszystkich szkoleniach.

Zacznijmy od kwestii najważniejszej, a mianowicie wiedzy. Szkolenia, jakie składają się na cały cykl są połączone w ten sposób, abyś najpierw poznał podstawy implantologii, przyswoił i usystematyzował sobie wiedzę dotycząca struktur anatomicznych twarzoczaszki, dowiedział się, jak prawidłowo przygotować gabinet do zabiegu implantologicznego i jak właściwie zaplanować leczenie implantologiczne, żeby odnieść sukces, a dzięki szkoleniu z protetyki na implantach, nauczył się osiągać jak najlepsze efekty funkcjonalne i estetyczne w leczeniu. Pamiętaj jednak, że to nie wszystko. Tym, na co najbardziej czekają uczestnicy, jest praktyka, a w wypadku całego cyklu aż 3 pełne dni zabiegowe w jednej z najlepszych klinik w Polsce i pod okiem prawdziwego eksperta w dziedzinie implantologii i chirurgii szczękowo-twarzowej dr n. med. Konrada Walerzaka.

Co jeszcze przeważa na korzyść wyboru całego cyklu zamiast pojedynczych szkoleń? Międzynarodowy Certyfikat DGOI (Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie) potwierdzający uprawnienia implantologiczne, certyfikat członkostwa w DGOI oraz certyfikat umiejętności implantologicznych DSI wraz z wynikiem egzaminu. Wszystkie te certyfikaty absolwent otrzymuje po pozytywnym ukończeniu cyklu szkoleniowego i zaliczonej 4-etapowej sesji egzaminacyjnej.

Dodatkową wartość, poza tą praktyczną i naukową, stanowią spotkania integracyjne. W cyklu przewidziane są dwa takie spotkania – niespodzianki, które dostarczają niezapomnianych wrażeń, dają wytchnienie po całym dniu nauki, a dodatkowo są sposobem na nawiązanie cennych znajomości branżowych.

Absolwenci całego cyklu natychmiast po jego zakończeniu są kompleksowo przygotowani do pracy z pacjentami implantologicznymi i potrafią samodzielnie przeprowadzić zarówno zabieg implantologiczny, jak i wszystkie procedury związane m.in. z planowaniem leczenia, protetyką, regeneracją kości.

Jak rozpocząć praktykę implantologiczną

Jeśli planujesz rozpocząć praktykę implantologiczną i poszukujesz szkoleń, których ukończenie da Ci pewność w pracy z pacjentem implantologicznym, to Curriculum Implantologiczne będzie doskonałym wyborem.  Jeśli jedynym, co powstrzymuje Cię przed wyborem pełnego cyklu szkoleniowego jest cena, to pamiętaj, ze jest to inwestycja w Twoją przyszłość i szansa na powiększenie portfolio usług w Twoim gabinecie. Warto też zastanowić się nad skorzystaniem z wielu dostępnych form wsparcia finansowego procesu kształcenia, jak np.: dofinasowanie ze środków Funduszy Europejskich, czy Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Alternatywą dla osób, które nie otrzymały z jakichś powodów dofinasowania, czy tez spóźniły się ze złożeniem wniosku są specjalne nieoprocentowane pożyczki na szkolenie, które dodatkowo mogą być częściowo umarzane. Jeśli więc, poznałeś już wszystkie zalety uczestnictwa w pełnym cyklu Curriculum Implantologiczne i znasz możliwości wsparcia finansowego, to co jeszcze Cię powstrzymuje przed podjęciem decyzji?

Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia stomatologiczne