Badania, które zajmowały się gustem konsumentów przy wyborze telewizorów, wskazały ostatnio, że jednymi z najpopularniejszych w naszych domach i najczęściej kupowanych, są telewizory lcd.  O ich zwiększającej się popularności decyduje zapewne fakt, że przy całej użytej do ich produkcji nowoczesnej technologii, ceny prezentują się całkiem zachęcająco.

Ponadto dla wielu osób liczy się ich płaski kształt i użyty design, który sprawia, że wyglądają one elegancko, jak ozdoba domu, a nie jego przypadkowy element. Oczywiście jakość odbieranego obrazu jest bardzo dobra, nawet w porównaniu z konkurencyjnymi plazmami niektóre parametry prezentują się lepiej.

Czego nie ma zwykły telewizor

Te specyficzne modele, wyprodukowane chyba przez każdą znana markę elektroniczną, charakteryzują się wysoką jakością odbieranego obrazu. Typowe dla nich są pewne udoskonalenia, których nie znajdziemy w żadnych innych telewizorach. Jest i znacznie mocniejszy niż w innych, procesor obrazu, szerszy kąt widzenia, czterokrotnie większa rozdzielczość czy mniejszy pobór mocy.

Telewizory lcd, a raczej ich producenci, dążą do tego by były one pierwsze na rynku i pierwsze w naszych domach, pod każdym względem. I rzeczywiście – zarówno ich nowoczesne funkcje, jak i funkcjonalne przystosowania są jedynymi takimi rozwiązaniami na rynku. Telewizory te są też wybierane ze względu na tak prozaiczną wydawałoby się cechę, jak ładny elegancki wygląd obudowy i panelu, oraz możliwość zamontowania telewizora w różny sposób na meblach lub ścianie.

Nie jest to najważniejsza rzecz którą sugerujemy się przy wyborze, ale może czasem przeważyć szalę na korzyść ładniejszego z kilku telewizorów o podobnych funkcjach. Szczególnie panie zwracają uwagę na walory estetyczne i to, jak sprzęt wkomponuje się w wystrój domu.

Telewizor lcd jako podstawa kina domowego

Wraz z zestawem głośników i odtwarzaczem, telewizory lcd potrafią wyczarować nam we własnym pokoju domowe kino. Zakup takiego telewizora jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wyjątkowych doznaniach podczas oglądania filmów czy choćby telewizji. Wybierając je, bierzemy pod uwagę cenę, parametry techniczne i zastosowane rozwiązania, ale możemy także wybierać wśród różnych wielkości, w zależności od tego, gdzie zamierzamy go umieścić.

W ofercie wielu producentów znajdą się zarówno niewielkie telewizory, odpowiednie do wnęki w meblach małego pokoju, jak i wielkie, panoramiczne ekrany, które imponująco będą prezentować się na ścianach, przypominając ekrany kinowe. Ich asortyment jest na tyle szeroki, że z pewnością nie będzie problemem dopasowanie sprzętu do naszych wymagań, możliwości finansowych i wnętrza w którym chcemy go umieścić.